Last minute zájezdy Letenky Brazílie další země

Zajímavosti o Brazílii

Rytmy samby vás tady chytnou a nepustí, zdejší pláže vás nadobro oslní a až vylezete na horu Corcovado nad Rio de Janeiro, zamilujete se na celý život. Řeč je o Brazílii, zemí tisíců možností, přírodních krás a lákadel. Láká vás dovolená Brazílie? Přečtěte si o některých brazilských zajímavostech!

Brazilská samba

Tanec jménem samba je houpaný, rytmický a temperamentní. Má mnoho podob a ta nejznámější, karnevalová, je k vidění v ulicích Ria de Janeira během zdejšího slavného festivalu. Jméno samba v překladu znamená „božská tanečnice“ a právě těch tady v ulicích potkáte desetitisíce.

Brazilský fotbal

Fotbal je v Brazílii něco jako u nás hokej – všichni ho milují a je považován za národní sport. Právě v brazilských barvách vyrostli jedni z nejslavnějších fotbalistů světa – Ronaldinho, Pelé, Romário, Ronaldo, Kaká. Chcete se podívat na opravdový fotbal plný energie? Podívejte se na zájezdy Brazílie a vyrazte do země zalité sluncem!

Amazonský prales – zelené plíce planety

I když se za největší poklad Brazílie považuje Rio de Janeiro, daleko větší bohatství se ukrývá ve zdejším Amazonském pralese. Ještě na počátku 20. Století zabíral prales asi 5 milionů km², dnes už ho nezbyla ani polovina. Úžasné tropické květiny, vysoké stromy, obrovské kapradiny a obrovské množství vzácných zvířat tu žije v symbióze s několika posledními domorodými kmeny.

Pláž Copacabana

Zřejmě nejznámější pláže světa, Copacabana, leží u břehů Ria de Janeira. Je dlouhá asi 4 km, posypaná bílým pískem, omývaná křišťálově čistým mořem a plná lidí. Klid tu nehledejte – o opálené krásny v bikinách tu ale není nouze. Copacabana patří mezi pláže s nejkrásnějšími dívkami na planetě.