Last minute zájezdy Letenky Brazílie další země

Počasí a podnebí v Brazílii

Na většině území panuje tropické podnebí. Se subtropickým podnebím se setkáme na jihu státu. Vysoké teploty a minimální výkyvy teplot probíhají v povodí Amazonky.

Rovníkové klima

S rovníkovým klimatem se setkáme kolem řeky Amazonky. Teploty jsou vysoké. Průměrná teplota se pohybuje okolo 24°C až 27°C. Mezi charakteristické znaky řadíme horko a pravidelné srážky.

Tropické klima

Klima panuje ve středu a na východě země. Hlavní znaky jsou vysoké vlhkost a teplota. Další rysy jsou období dešťů a sucha. Průměrná teplota je okolo 19°C až 28°C. Nejchladnějším měsícem je červenec (18°C) a nejteplejší leden (22°C).

Suché klima

Na severu a severovýchodu Brazílie panuje suché klima. Průměrná teplota se točí kolem 26°C. Období sucha trvá až 8 měsíců. V této části se nachází i nejteplejší místo v Brazílii (u městečka Catarina). Rtuť teploměru sahá až k 40°C.

Subtropické klima

Oblasti, kde panuje subtropické klima nalezneme v jižní části Brazílie. Teploty jsou mírné (17°C - 19°C). Úhrn ročních srážek je rovnoměrný. Od června do srpna se můžeme setkat s mrazem nebo sněhem. Teplotní rozdíly mezi ročním obdobím jsou znatelné (-3°C / +40°C)

Kdy navštívit Brazílii?

Turisté jezdí za poznáním Brazílie především v letních měsících. Ceny jsou vyšší. Nejlevnější a nejméně turistů je v červenci.

Brazílie, Rio de Janeiro

Léto je horké s vysokou vlhkostí vzduchu. V červnu až srpnu probíhá zimní období. Léta si užijete od prosince do února.

Počasí v Brazílii on-line

Click for Rio, Brazílie Forecast Click for Matozinhos, Brazílie Forecast Click for Santa Cruz das Palmeiras, Brazílie Forecast

Průměrná teplota vzduchu v Brazílii (Rio de Janeiro)

leden30°C
únor30°C
březen30°C
duben28°C
květen28°C
červen27°C
červenec26°C
srpen26°C
září27°C
říjen27°C
listopad28°C
prosinec28°C

Průměrná teplota vody

leden27°C
únor27°C
březen26°C
duben25°C
květen24°C
červen24°C
červenec24°C
srpen24°C
září24°C
říjen25°C
listopad26°C
prosinec27°C