Last minute zájezdy Letenky Brazílie další země

Turistické zajímavosti v Brazílii

Rio de Janeiro

Rio de Janeiro leží na jihovýchodě Brazílie a je nepochybně jednou z nejvíce navštěvovaných turistických destinací v zemi. Město je nezaměnitelné a proslavené především díky svým karnevalům, festivalům, sochou Ježíše Krista, která stojí na hoře Corcovado a v neposlední řadě díky své pláži jménem Copacabana.

Vodopády Iguacu

Vodopády Iguacu leží na stejnojmenné řece, která se nachází na hranici mezi Brazílií a Argentinou. Tyto vodopády představují největší systém vodopádů na Zemi. Jsou tvořeny přibližně 275 dílčími vodopády, které padají do hloubky až 80 metrů a zaujímají šířku delší než tři kilometry. Tyto vodopády jsou tedy vyšší než Niagarské vodopády a širší než Viktoriiny vodopády. Vodopády jsou obklopeny taktéž stejnojmenným národním parkem. Komplex těchto vodopádů je považován za jedny z nejkrásnějších vodopádů vůbec.

Národní park Pantanal

Tato přírodní rezervace se nachází, na jihozápadě brazilského státu Matto Grosso. Flóra a fauna je zde velice bohatá. Pantanal je právem považován za největší a nejkrásnější bažinu na světě. Svou rozlohou je dvakrát tak velký než Česká Republika. Naleznete zde hustou pralesní džungli se stovkami druhů nejrůznějších živočichů. Na území parku se střídají období sucha, kdy je na možné spatřit pasoucí se krávy a koně, s obdobími deště, kdy se park promění v říši vyder a kajmanů.